ایرنا/ فرماندار شهرستان خدابنده گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده برگزاری مراسم عروسی و عزا عامل افزایش ابتلا به بیماری کرونا در این شهرستان است.


ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده در این زمینه اظهار کرد: به عنوان مثال از شرکت کنندگان در یک مجلس عروسی در شهر سهرورد پنج نفر مبتلا به کرونا بودند که یک نفر از آنان فوت کرد و یک نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و بدحال است.

وی ادامه داد: گزارشی از تهدید علیه بهداشت عمومی بانیان این مراسم عروسی توسط شبکه بهداشت و درمان به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان خدابنده ارسال شده است.

این مقام مسؤول افزود: استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات از ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری می کند.

بیگدلی اظهار داشت: رعایت و نظارت دقیق بر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر شبکه بهداشت و درمان برعهده همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و خصوصا خود مردم است.

فرماندار خدابنده با تاکید بر اینکه عروسی، عزاداری و مسافرت‌ها سه عامل اصلی افزایش موارد ابتلا و بستری کرونا در خدابنده است، گفت: نمی توان مراسم را متوقف یا جاده‌ها را بست اما رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم با حداقل جمعیت و رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی، برگزاری در فضاهای باز با تهویه مناسب، استفاده از ماسک، مدت کوتاه حضور شرکت کنندگان و به صورت حفاظت شده می تواند از تبعات ناگوار جلوگیری کند. 

  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today