فارس/ نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی از احداث کارخانه فن‌آوری در زنجان با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور خبر داد.

 
مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: احداث کارخانه فن‌آوری در زنجان در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای همکاری در راستای احداث کارخانه فن‌آوری در زنجان بیان کرد: مقرر شد ۵۰ درصد تعهد احداث این کارخانه توسط استان انجام شود و نیمه دیگر توسط این معاونت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان باید فضا و سوله‌ این کارخانه را در اختیار قرار دهد، تصریح کرد: تجهیز و آماده‌سازی این فضا برای فعالیت بر عهده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است.

وی گفت: این فضا برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و دارای فناوری در نظر گرفته خواهد شد.

طاهری در پاسخ به سؤالی درباره سرنوشت تبدیل زنجان به قطب آی تی عنوان کرد: در جریان جزئیات این طرح قرار دارم و معتقد هستیم برای این مهم باید زیرساخت‌های لازم آماده شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تکمیل پروژه دو‌خطه کردن راه‌‌آهن زنجان - قزوین را یکی از پروژه‌های اولویت‌دار در زنجان اعلام کرد و افزود: تلاش می‌شود این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه استاندار زنجان به صورت جدی پیگیر این پروژه است، ادامه داد: این پروژه هم‌اکنون بیش از ۶۵ تا ۷۰ درصد پیشرفت دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today