ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: شکارچی غیرمجاز و حرفه‌ای که مبادرت به شکار یک راس کل وحشی کرده بود در حین حمل لاشه در دام محیط‌بانان شهرستان طارم افتاد و دستگیر شد.

اسماعیل قلی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: این شکارچی بومی در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم دستگیر شد.  

وی اظهار داشت: از این شکارچی غیرمجاز، ۲ تیر فشنگ چارپاره و پنج تیر فشنگ ساچمه، کشف و ضبط شد و موتورسیکلت این متخلف نیز از سوی محیط بانان به پارکینگ محیط زیست شهرستان طارم انتقال یافت.  

قلی زاده، افزود: برای این شکارچی متخلف که در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر، اقدام به شکار کل کرده بود، پرونده تشکیل و پس از تکمیل به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شد.

وی تصریح کرد: این شکارچی خاطی مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال به عنوان ضرر و زیان وارده به طبیعت و حیات وحش باید به حساب محیط زیست واریز کند و از جنبه عمومی جرم نیز قاضی پرونده رای و نظر خواهد داد.   

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم نیز گفت: این شکارچی بومی و حرفه ای در حین انتقال لاشه در کمین ماموران یگان حفاظت این شهرستان دستگیر شد.

غلامرضا عباسی افزود: سلاح شکاری این شکارچی غیرمجاز کشف نشد و شواهد نشان می دهد که اسلحه خود را پس از اقدام به شکار در نقطه ای امن پنهان کرده که هنوز کشف و ضبط نشده است اما باید آن را تحویل محیط بانان بدهد.

وی مبلغ جریمه شکار هر راس کل وحشی (نر) را ۲۵۰ میلیون ریال و بز وحشی (ماده) را نیز ۷۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این شکارچی متخلف در ارتفاعات شهر آببر مرکز شهرستان طارم دست به شکار این کل وحشی کرده بود که به دست محیط بانان گرفتار شد.

عباسی افزود: سه صیاد ماهی نیز که مبادرت به صید تعدادی ماهی از نوع زردپر کرده بودند از سوی ماموران یگان حفاظت دستگیر شدند تا مورد اعمال قانون قرار گیرند.

وی با بیان اینکه این سه صیاد خاطی در داخل منطقه حفاظت شده سرخ آباد و به روش صید قلاب، مشغول صید ماهی بودند، اظهار داشت: جریمه صید هر قطعه ماهی زردپر مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است که متخلفان به عنوان ضرر و زیان باید آن را به حساب محیط زیست وارد کنند. 


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today