فارس/ فرماندار گچساران گفت: با توجه به حساسیت‌هایی که ایجاد شد هم اکنون روند بستری بیماران کرونایی در 2 بیمارستان شهید رجایی و نفت کاهش یافته است.

 
علی خوانپایه، فرماندار گچساران اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تا اواخر اردیبهشت ماه این بیماری در گچساران به‌خوبی کنترل شد به طوری که 74 شهروند گچسارانی به این ویروس مبتلا شد.

وی ادامه داد: با آغاز موج دوم ویروس کرونا و گسترش شیوع آن از خردادماه تا کنون محدودیت‌هایی به جهت کنترل و جلوگیری از گسترش این بیماری در شهرستان اعمال شد.

فرماندار گچساران با بیان اینکه از زمان شیوع  ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تاکنون بیش از ۳۶ جلسه با بیش از ۳۰۰ مصوبه برگزار و اجرایی شد، افزود: یکی از دلایلی که موجب شد وضعیت این شهرستان از ماه گذشته تاکنون قرمز اعلام شود همسایگی با استان‌های همجوار از جمله خوزستان و بوشهر بوده است که به دلیل مراودات بین این شهرستان و استان‌ها موجب افزایش آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا شد.

وی ادامه داد: وجود نیروهای کار غیربومی در شرکت نفت، سدچم شیر و پتروشیمی گچساران و دیگر صنایع از موارد افزایش افراد مبتلا به کرونا در این شهرستان است.

خوانپایه با بیان اینکه فعالیت مجدد صنوف پرخطر و پرریسک، شرکت در مراسم عروسی و عزا، از سرگیری زندگی عادی، رعایت نکردن پروتکل بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده نکردن از ماسک و دستگش و حضور در مکان‌های عمومی و شلوغ  از دیگر عوامل افزایش  افراد مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان است.

فرماندار گچساران ادامه داد: برای جلوگیری از گسترش و انتشار ویروس کرونا یک هفته صنوف پرریسک مانند آرایشگاه ها، قهوه‌خانه‌ها، گیم نت‌ها باشگاه‌های ورزشی به مدت یک هفته تعطیل شده که در حال حاضر صنف ارایشگران با رعایت پروتکل بهداشتی فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون رستوران ها و کافی شاپ ها شهرستان به صورت بیرون بر فعالیت می‌کنند،  افزود: تالارها، باغ‌ها و مراکز تجمعی تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل هستند و براساس مصوبه ستاد تا زمانی که وضعیت قرمز اعلام شده محدودیت‌هایی در شهرستان وجود دارد.

فرماندار گچساران اذعان کرد: خوشبختانه با عامال محدودیت در شهرستان مشاهده می‌شود که بیش از ۸۵ درصد از شهروندان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و از وسایل محافظت شخصی مانند ماسک و دستکش در مکان‌های عمومی استفاده می‌کنند.

وی افزود: با توجه به حساسیت‌هایی که ایجاد شد هم اکنون روند بستری بیماران کرونایی در 2 بیمارستان شهید رجایی و نفت کاهش یافته است.

فرماندار گچساران با بیان اینکه برای بستری بیماران کرونایی در شهرستان مشکل فضا نداریم، گفت: بخشی از مشکلات در بحث کمبود پزشک است.

خوانپایه بیان کرد: اکنون ۴۸ نفر در بیمارستان شهید رجایی و بیمارستان نفت بستری هستند ۴ نفر در ای سی یو هستند دو نفر از باشت و دو نفر از گچساران هستند که حال عمومی این بیماران خوب است.

وی ادامه داد: اگر شرایط به سمت بحرانی سوق پیدا کنند یک بیمارستان صحرایی در نظر گرفته شده است.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تا روز گذشته، ۳۸ بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست دادند که بیشترین قربانیان مربوط به شهرستان گچساران با ۱۵ مورد است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today