فارس/ رئیس شبکه دامپزشکی ساوه از ضبط و معدوم‌سازی یک هزار و 583 کیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف در این شهرستان در سه ماهه گذشته خبر داد.

 
داود سرمدی، رئیس شبکه دامپزشکی ساوه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و 826 راس دام سبک و سنگین در ساوه کشتار شده که وزن لاشه استحصالی از دام کشتاری  211 هزار و 405 کیلوگرم بوده است.  

وی تصریح کرد: با کشتار این میزان دام یک هزار و 583 کیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف ضبط و معدوم شده است.

سرمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات این شبکه در راستای نظارت بر مراکز عرضه، تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی گفت: در 3 ماهه گذشته یک هزار و 565 مورد بازدید از قصابی‌های گاوی، گوسفندی، مرغ ‌فروشی‌ها، ماهی فروشی‌ها و سایر مراکز به عمل آمده که 65 مورد غیر بهداشتی مشاهده و 15 مورد آن منجر به ارجاع به مراجع قضایی شده است. 

رئیس شبکه دامپزشکی ساوه طیور کشتار شده در این مدت را نیز یک میلیون و 436 هزار و 260 مورد اعلام و اظهار کرد: مقدار گوشت مرغ ضبط شده در این کشتارها 11 هزار و 649 کیلوگرم بوده است.

سرمدی افزود: در امر مبارزه با بیماری‌های دامی در واکسیناسیون تب برفکی دام سبک و سنگین 37 هزار و 595 راس، واکسیناسیون آنترو توکسمی گوسفند 50 هزار و 413 راس، واکسیناسیون آگالاکسی گوسفند 5 هزار و 820 راس، واکسیناسیون لمپی اسکین دام سنگین یک هزار و 602 راس، واکسیناسیون تیلریوز دام سنگین 539 راس، واکسیناسیون شاربن علامتی دام سنگین 2 هزار و 78 راس و آبله گوسفند و بز  18 هزار و 655 راس دام واکسینه شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today