ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با آغاز دور جدید گرما، دمای هوا در ۲۴ ساعت گذشته در شهر برازجان این استان به ۵۰ درجه سانتیگراد رسید.

پیام مساعدی کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین در این مدت شهرهای اهرم و خورموج با گرمای ۴۹ و دیلم ۴۷ درجه را تجربه کردند.
وی بیان کرد: پیش بینی شده افزایش دمای هوا تا روز جمعه هفته جاری در این استان تداوم داشته باشد.
مساعدی ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد در ساعت هایی از بعد از ظهر امروز تا حدودی در مناطق شمالی و مرکزی استان به سرعت بادهای شمال غربی افزوده می شود.
وی گفت: با این شرایط سواحل استان در این مناطق نیز به نسبت متلاطم خواهد بود.
مساعدی ادامه داد: همچنین پیش بینی می شود از فردا و طی روزهای آینده، وزش ملایم بادهای جنوبی، افزایش شرجی و رطوبت هوا، غبار محلی و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده های غالب در سطح استان باشد.
وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و گاهی افزایش ابر و طی ساعت هایی از بعد از ظهر همراه با وزش باد و در صبحگاه در برخی مناطق با مه صبحگاهی پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در این مدت جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی استان به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۶ تا ۲۸ و گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
مساعدی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می شود.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۳۷ بامداد، جزر اول ۱۳:۴۸ ، مد دوم ۱۸:۴۴ و جزر دوم ۲۱:۱۰ خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday