باشگاه خبرنگاران/ آتش سوزی که عصر چهارشنبه در تنگ سدر دشتی به وقوع پیوست پس از 33 ساعت تلاش نیروهای امدادی و مردمی بامداد امروز مهار شد.

غلامرضا منتظری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش سوزی در مراتع تنگ سِدَر در منطقه لاور شرقی شهرستان دشتی که ساعت ۱۸ چهارشنبه (۲۵ تیر) آغاز شده بود، ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز (جمعه ۲۷ تیر) به طور کامل مهار شد.

منتظری افزود: آتش ابتدا گستره چندانی نداشت اما وزش باد باعث شد که به ارتفاعات سرایت کند و کار برای مهار آن سخت شود.او ادامه داد: پنجشنبه با فروکش کردن باد، آتش در قسمت‌های پایین تنگ مهار شد اما در ارتفاعات همچنان آتش شعله می‌کشید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر افزود: یگان حفاظت منابع طبیعی، مردم و نیرو‌های امدادی شهرستان دشتی و برخی شهرستان‌های دیگر تمام تلاش خود را در هوایی گرم برای مهار آتش در منطقه‌ای سخت‌گذر به کار بستند تا سرانجام ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز آتش به طور کامل مهار شد.

منتظری با اشاره به اینکه علت حادثه در دست بررسی است، بیان کرد: این حادثه چهل و پنجمین آتش‌سوزی در مراتع استان بوشهر از ابتدای امسال تا کنون است که بر اثر حوادث پیشین بیش از دو هزار و ۴۰۰ هکتار از مراتع آسیب دیده‌اند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : آخرین خبر بوشهر در تلگرام : https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام : https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday