ایرنا/ مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با اعلام رضایت خانواده نیکوکار همتی، اعضای مرحومه معصومه همتی اهداء شد.

فریدون رحمانی، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: سحرگاه روز سی‌ام تیرماه ، اعضای این بانوی ۴۰ ساله اهل فرخشهر برای پیوند به بیماران نیازمند اهداء شد.
وی ادامه داد: این بانو که بر اثر عارضه سکته، دچار مرگ مغزی شده بود در اتاق عمل مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله کاشانی مورد عمل جداسازی عضو قرار گرفت و ۲ کلیه و کبد جهت عمل پیوند به شیراز و نسوج به تهران منتقل شد.
به گفته وی، چهارمحال و بختیاری از معدود استان‌هایی است که در دوران قرنطینه کرونا با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی همچنان در جهت اهداء عضو فعال است و این پنجمین عمل اهداء عضو در سال ۹۹ است.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: فعالیت تیم اهداء عضو در استان با توجه به جمعیت همیشه در صدر مقام اولی کشور قرار دارد که این مهم جز با زحمات تیم پرتلاش پیوند و رضایت دهی مردم فهیم استان محقق نمی‌شد.
سال گذشته ۳۶ عمل اهدای عضو در این استان انجام گرفت.
چهارمحال و بختیاری پس از تهران، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و یزد جزو پنج استان فعال کشور در اهدای عضو است. سالانه بین پنج تا هشت هزار نفر در کشور دچار مرگ مغزی می‌شوند که در ۳۶ درصد موارد، تیم‌های پیوند عضو موفق به جلب رضایت خانواده‌ها می‌شوند.
این در حالی است که در چهارمحال و بختیاری از هر سه خانواده ۲ نفر خانواده برای اهدای عضو بیمار خود اعلام رضایت می‌کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday