ایلنا/ جمعی از کارگران هفت‌تپه از احتمال واگذاری این مجتمع به تامین اجتماعی ابراز نگرانی کردند و گفتند: نمی‌خواهیم به سرنوشت هپکو گرفتار آییم.

همزمان با واگذاری شرکت هپکوی اراک به عنوان بخشی از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، زمزمه‌هایی از احتمال واگذاری هفت‌تپه به این سازمان به گوش رسید؛ کارگران هفت‌تپه می‌گویند: با این اقدام مخالفیم و نباید هفت‌تپه را مانند هپکو به تامین اجتماعی بدهند.
در روزهای ابتدایی تیرماه، محمد کعب‌عمیر، نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رفع دائمی چالش‌های شرکت نیشکر هفت‌تپه با توجه به بدهی‌های این شرکت به سازمان تامین اجتماعی، امیدواریم با متقاعد کردن مسئولان این سازمان، نیشکر هفت‌تپه را به سازمان تامین اجتماعی واگذار کنیم. در صورت محقق نشدن این واگذاری، گزینه‌های دیگری مد نظر قرار خواهند گرفت.
کارگران هفت‌تپه در واکنش به این اظهارات می‌گویند: اگر هفت‌تپه را به تامین اجتماعی بدهند، مشکلاتش حل نخواهد شد چون سازمان تامین اجتماعی به احتمال زیاد سهام آن را به فروش می‌رساند تا بتواند هزینه‌های خود را تامین اعتبار کند.
آنها می‌گویند: نمایندگان مجلس بایستی از دولت بخواهند به داد واحدهای مشکل‌دار برسد و به وظایف قانونی خود عمل کند نه اینکه چنین طرح‌هایی بدهند.
کارگران تاکید دارند که مطالبه آنها لغو خصوصی‌سازی و بازگرداندن مدیریت و مالکیت مجتمع به دولت است نه به سازمان تامین اجتماعی.
هجدهم تیرماه، پنجاه و پنج درصد سهام هپکو به عنوان بخشی از پرداخت 32 هزار میلیارد تومانی بدهی‌ها به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today