صدا و سیما/ مازندران به همراه ۶ استان دیگر به عنوان اصلی‌ترین گزینه‌های اردوی تیم ملی فوتوالی پس از فروکش شدن موج کرونا انتخاب شدند.

عارف حمزه پور سرپرست دبیری انجمن فوتوالی و مدیر مازندرانی تیم‌های ملی فوتوالی، گفت: پس از فروکش کردن موج دوم بیماری کرونا و مساعد شدن شرایط برگزاری اردوها، با بررسی‌های انجام شده و سابقه موفق استان‌های مازندران، یزد، هرمزگان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و کرمان در خصوص میزبانی، نخستین اردوی ملی پوشان در یکی از این استان‌ها برگزار خواهد شد.

او افزود: در شرایط فعلی بازیکنانی که در اردوی پایانی اهواز به جمع سایر ملی پوشان اضافه شده اند با برنامه‌هایی که مربیان تیم در نظر گرفته اند در خانه به حفظ آمادگی و انجام تمرینات می‌پردازند.

مدیر تیم‌های ملی خاطرنشان کرد: در شرایط مشابه زمانی در سال گذشته از ابتدای سال تا مرداد۹۸ بیش از ۷ اردوی منسجم در شهر‌های یزد، بندرعباس، اردکان، گرگان، کیش، قشم و ساری برگزار شده بود که در سال جاری به علت شیوع بیماری کرونا کادر فنی و بازیکنان از برگزاری حتی یک اردو هم محروم ماندند.

حمزه پور با بیان اینکه شهر‌های ساری و نور از شهر‌های منتخب و پیشنهادی مازندران برای میزبانی نخستین اردوی سال ۹۹ خواهند بود افزود: در صورت موافقت و آمادگی هیئت ورزش‌های روستایی عشایری و کمیته فوتوالی مازندران این اردو در این استان برپا خواهد شد.

حمزه پور گفت: شهر‌های یزد و مهریز هم همواره پیش قدم در امر برگزاری اردوی آماده سازی ملی پوشان فوتوالی کشور هستند و در صورت آماده نبودن شرایط میزبانی در این دو شهر، این اردو‌ها در شهر‌های ۵ استان مشخص شده دیگر برگزار خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر روند آماده سازی ملی پوشان حتی در شرایط کرونایی از برگزاری لیگ منسجم فوتوالی با حضور ۱۰ تیم از جمله پرسپولیس و سپاهان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: رسیدن به مقام نائب قهرمانی جهان و شکست دادن تایلند قدرت نخست قاره کهن کاری بس دشوار بوده است که با همت غیور مردان ایرانی دست یافتنی شد و دفاع از این عنوان و ادامه این روند و سیر در مسیر موفقیت کاری سخت و دشوار‌تر بوده است که با نگاه و حمایت مسئولان ورزش کشور، این رشته ورزشی در جایگاه مورد نظر باز هم مایه افتخار آفرینی و مباهات ملت شریف ایران خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today