ایرنا/ شهردار قرچک گفت: با شیوع مجدد ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از همه گیری این بیماری، عملیات ضدعفونی اماکن عمومی شهرستان قرچک از سر گرفته شد.

محسن خرمی شهردار قرچک گفت: با شیوع موج دوم کرونا، شهرداری قرچک عملیات ضدعفونی معابر، خیابان‌ها، اماکن عمومی و نقاط پرتردد شهر را با استفاده از مواد مورد تأئید شبکه بهداشت و درمان آغاز کرد.

وی افزود: ایستگاه‌های اتوبوس شهری، مبلمان شهری، وسایل بازی کودکان، ورودی بانک‌ها و ادارات، مراکز خرید، مساجد و حاشیه پیاده‌روهای شهر ورامین با استفاده از ۴ دستگاه خودرو مکانیزه به صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.

شریف گفت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به صورت روزانه در دو نوبت صبح و عصر نسبت به ضدعفونی اتوبوس‌ها و تاکسی‌های درون‌شهری و برون شهری اقدام می‌کند ضمن این که مسافران و رانندگان تاکسی و اتوبوس ملزم به استفاده از ماسک می‌باشند.

وی اظهار کرد: با توجه به راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیک کرایه در اتوبوس‌های شهرداری، مسافران ملزم به استفاده از این روش پرداخت بوده و رانندگان از دریافت وجه نقد معذورند.

شهردار قرچک همچنین از توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی بین رانندگان تاکسی و سرویس مدارس این شهر خبر داد. وی افزود: با توجه به این که مقابله با ویروس کرونا هنوز به اتمام نرسیده و از آسیب‌های این بیماری، کماکان برخی از اقشار جامعه صدمه می‌بینند، شهرداری قرچک ۳۰۰ بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان، رانندگان تاکسی و سرویس مدارس توزیع کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دیروز تا امروز ۴ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۹۸ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر سیماسادات لاری با بیان این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۴۸۴ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۵۱ هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و ۳ هزار و ۶۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین افزود: تا کنون دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۳۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این که همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran