صدا و سیما/ رئیس پلیس فتا استان بوشهر نسبت‌به کلاهبرداری با ترفند درج آگهی‌های اینترنتی جعلی فروش لوازم خانگی و اجناس با مشخصات بندر گناوه هشدار داد.

مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا مسافرت‌ها از نقاط مختلف کشور به بنادر استان بوشهر به قصد خرید کاهش یافته و مردم سعی می‌کنند نیازمندی‌های خود را از طریق اینترنتی خرید و تهیه کنند.
وی افزود: متاسفانه به تازگی مشاهده شده که مجرمان سایبری از این وضعیت سواستفاده کرده و با درج آگهی‌های دروغین فروش اجناس و لوازم خانگی با عنوان نام و یا آدرسی غیر واقعی از بندرگناوه در شبکه‌های اجتماعی، از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.
رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه این موضوع ضمن ایجاد ضرر و زیان مالی به خریداران، باعث زیرسوال رفتن اعتبار کسبه و بازاریان شهرستان گناوه شده است، همکاران ما در پلیس فتا استان و شهرستان گناوه به‌صورت شبانه‌روزی در حال رصد فضای مجازی هستند و به‌محض استخراج موارد مجرمانه، ضمن حذف آن‌ها و مسدودسازی شماره حساب و شماره تماس همراه آنان، تا شناسایی و دستگیری متهمان و معرفی به دستگاه قضا، موضوع را با جدیت پیگیری خواهند کرد.
وی با تاکید بر همکاری مردم برای شناسایی و دستگیری متخلفان، عنوان کرد: به علت گستردگی فضای مجازی، همکاری مردم و کاربران قانون‌مدار در شناسایی کلاهبرداران سایبری تاثیر به‌سزایی دارد و درخواست می‌کنیم تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی، به سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی  cyberpolice.ir مراجعه کرده و با همکاران ما که به‌صورت برخط آماده پاسخگویی هستند، موارد را در میان بگذارند.
قاسمی ادامه داد: از مالباختگان نیز می‌خواهیم تا برای سرعت بخشیدن در عملیات شناسایی مجرمان و بازگرداندن حقوق ازدست رفته آن‌ها، به پلیس فتای محل سکونت خود مراجعه و شکایت خود را مطرح کنند تا در اولین فرصت، با هماهنگی مقامات قضایی، اقدامات پلیسی و قضایی درباره آن‌ها صورت گیرد.
 وی بیان کرد: برای پیشگیری از شکل‌گیری جرائم و مصون ماندن مردم از ضرر‌های احتمالی در این زمینه، به کاربران فضای مجازی توصیه می‌شود تا قبل از هرگونه واریز وجه، از درستی خدمات یا کالای مورد نظر مطلع شوند و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند و پرداخت وجه را به بعد از تحویل کالا موکول کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday