مهر/ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اسکله بندر ملوانی سیریک یکی از بهترین بنادر برای صادرات است که تبدیل این بندر از ملوانی به تجاری با فعالیت صادراتی مورد توجه است.

علیرضا محمدی کرجی ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: ارتقاء اسکله بندر ملوانی سیریک به تجاری یکی از دغدغه های لنج‌داران سیریکی واز اولویت های سازمان بنادر استان است.

وی افزود: در آینده ای نزدیک به منظور ایجاد اسکله بندر تجاری در سیریک، اداره بنادر پرسنل و کارکنان خود را در این اسکله مستقر می‌کنند.

محمدی کرجی ران اضافه کرد: با تجاری شدن بندر سیریک حجم صادرات دام زنده، تولیدات کشاورزی و همچنین معدنی از این بندر چند برابر خواهد شد و واردات کالا نیز به صورت کاملا رسمی انجام می شود، هر چند که اسکله بندر سیریک هم اکنون بندر ملوانی بوده و واردات وصادرات کالایی که در این بندر انجام می شود به صورت ملوانی و سنتی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مزیت‌های واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی بیان کرد و گفت: تقریباً همه کارهای مطالعات مربوط به واگذاری بندر سیریک به بخش خصوصی انجام داده‌ایم و مدل‌های واگذاری به بخش خصوصی را فراهم کرده‌ایم و به دنبال سرمایه‌گذار هستیم و آمادگی این داریم که قراردادها را با سرمایه‌گذاری برقرار کنیم.

وی به تشریح برخی فعالیت بندری و ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری اسکله بندر سیریک اشاره کرد و افزود: ارتقاء بندر ملوانی سیریک می‌تواند به جذب گردشگر کمک کند که انتظار می‌رود همکاری‌های لازم جهت بهره‌مندی از این ظرفیت بی‌نظیر پیگیری شود و دستگاه‌های متولی نیز در این راستا همکاری لازم را با سازمان بنادر و دریانوردی داشته باشند.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه در دهه فجر امسال اسکله گردشگری در شهر بندر کوهستک به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: در ۲ هفته آینده استارت اسکله گردشگری به طول ۲۰ متر توسط سازمان بنادر و دریانوردی در شهر بندر کوهستک زده خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today