تسنیم/ مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی گفت: ۷ هزار نفر در استان خراسان شمالی مراحل ثبت نام سهام عدالت را انجام دادند اما تا کنون سهام عدالت دریافت نکردند.

مجید درخشانی، مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی اظهار داشت: بیش از 70 درصد مردم استان خراسان شمالی روش غیرمستقیم را برای نحوه مدیریت سهام عدالتشان انتخاب کرده‌اند.

وی افزود: در سال‌های گذشته سود سهام عدالت بر اساس سودآوری شرکت‌ها در بورس پرداخت شده است، در آیین نامه جدید باید شرکت‌هایی که در قالب سهام عدالت ارائه شدند مجمع را تشکیل داده و نحوه تخصیص سود به سهامداران را در این مجامع مشخص کنند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی ادامه داد: برای جاماندگان سهام عدالت با دو گروه افراد روبه‌رو هستیم، 7 دهک جامعه می‌توانستند سهام عدالت را دریافت کنند و این برای کل جامعه نبود، در مرجله جدید نیز با گروهی از افراد روبه‌رو هستیم که در این 7 دهک بوده و مراحل ثبت‌نام را انجام دادند، ولی سهام را نگرفته‌اند، در استان ما این تعداد 7 هزار نفر است که قرار است برای این افراد چاره‌اندیشی در مجلس انجام شود

درخشانی افزود: مشکلات فنی در سالی که سهام عدالت داده شده باعث شد که این افراد سهام عدالت را دریافت نکنند و اینک نیز برنامه دولت و مجلس فقط برای این گروه از افراد فعلا هیچ برنامه‌ای برای سایر گروه‌ها وجود ندارد و قرار هم نیست تمام جمعیت استان یا کشور سهام داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای نقل و انتقال سهام عدالت افرادی که فوت شدند در حال حاضر راهکاری نیست ولی قرار است تا مهرماه راهکاری برای انتقال سهام عدالت از طریق گواهی انحصار راثت برای وراث فراهم شود، افرادی هم که روش مستقیم را انتخاب کردند راهی برای بازگشت وجود ندارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today