فارس/ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان درباره کلاهبرداری به شیوه تلفنی و پیامکی به شهروندان هشدار داد.

عبدالله فاتحی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان اظهار کرد: علیرغم هشدارهای مکرر پلیس برای پیشگیری از کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی متاسفانه باز هم شاهد اینگونه جرائم در سطح جامعه هستیم.

وی عنوان کرد: یکی از شیوه های کلاهبرداری، ارسال پیامک با این مضمون که شما «لطفاً مبلغ .. را به این شماره کارت ارسال کنید» است که برخی شهروندان نیز بدون تحقیق در خصوص مشخصات ارسال کننده پیامک و به علت سهل انگاری به محتوای پیام اعتماد می کنند.

فاتحی گفت: افراد کلاهبردار با ارسال پیامک های فریب دهنده و ایجاد میل و اشتیاق در گیرنده پیامک برای دریافت جایزه و احیانا" پول و ... طعمه خود را به پای دستگاه های خود پرداز می کشانند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان افزود: یکی دیگر از روش های افراد سودجود ارسال پیامک با مضامین شما برنده جایزه همراه اول و یا ایرانسل و یا شما برنده گیگ اینترنت رایگان شده اید و برای دریافت جایزه با این شماره تماس بگیرید است.

وی اضافه کرد: در ادامه شهروندان با شماره مورد نظر تماس و مورد اغفال فرد کلاهبردار قرار گرفته و در نهایت ضمن مراجعه به دستگاه خودپرداز حساب آنان خالی می شود.

فاتحی خطاب به شهروندان خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره کارت، رمز اول یا دوم کارت بانکی، کد اعتبار سنجی(cvv2) خود را از طریق پیامک در اختیار هیچ کس قرار ندهید.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان تاکید کرد: برای انتقال وجه به حساب و کارت شما توسط دیگران، لازم نیست، شما پای دستگاه خودپرداز حاضر شوید.

وی با بیان اینکه فریب آگهی های تبلیغاتی را که به هر بهانه ای از شما تقاضای در خواست پرداخت وجه، حتی مبلغی اندک را دارند، نخورید، خطاب به شهروندان گفت: به پیامک های ارسال شده از منابع ناشناس و غیرمعتبر اعتماد نکنید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online