فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با فوت 2 بیمار مبتلا به کرونا، آمار جانباختگان ناشی از این بیماری در کردستان به 404 نفر افزایش یافت.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 39 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 163 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بیمارستان‌های توحید، کوثر و بعثت سنندج 93 نفر، امام خمینی سقز 17 نفر، فجر مریوان 8 نفر، شهید بهشتی قروه 17 نفر، امام حسین بیجار 7 نفر، سینای کامیاران 5 نفر، امام خمینی دیواندره 2 نفر، رازی و صلاح‌الدین بانه 11 نفر و شهدای دهگلان 3 نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 49 نفر بیمار مبتلا به کرونا هم در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) بستری هستند.

رضاعی خاطرنشان کرد: با فوت 2 بیمار مبتلا به کرونا، آمار جانباختگان ناشی از این بیماری در کردستان به 404 نفر افزایش یافت.

وی تصریح کرد: 78 نفر از فوتی‌ها در سقز، 137 نفر در سنندج، 33 نفر در قروه، 30 نفر در بانه، 23 نفر در مریوان، 25 نفر در بیجار، 38 نفر در کامیاران، 30 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اذعان داشت: همه موارد فوتی کرونا به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online