خبرگزاری دانا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از ادامه روند صعودی شیوع ویروس کرونا و ابتلای 28 نفر در یک روز به این ویروس خبر داد.

فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه متأسفانه روند ابتلای همشهریان به ویروس کرونا همچنان صعودی است، اظهار داشت: ما همچنان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا قرار گرفته‌ایم و تنها در 24 ساعت 28 نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی با بیان اینکه با این روند امکان 8 برابر شدن آمار مبتلایان پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: باید رفتارها به‌نوعی تغییر کند که روند ابتلا را کاهش داده و یا سرعت رشدش را متوقف کنیم.

نوده با اشاره به افزایش آمارها بیان کرد: با بررسی وضعیت شیوع کرونا نیازمند مصوبات جدید برای مقابله هستیم که از جمله آن‌ها  تصویب ممنوعیت فعالیت کلیه مراکز و سالن‌های ورزشی، استخرها و باشگاه‌های بدن‌سازی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: فعالیت مکان‌های اجتماع نظیر کتابخانه‌ها، سالن‌های مطالعه، آموزشگاه‌های زبان، آموزشگاه‌های آزاد و آموزشگاه‌های هنری تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

وی با اعتراض نسبت به فعالیت میدان دام و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشت تأکید کرد: به میدان دام سبزوار یک هفته مهلت داده شد تا نسبت به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اقدام نماید و در غیر این صورت تصمیمات دیگری در خصوص نحوه فعالیت این مرکز اتخاذ خواهد شد.

گفتنی است؛ طی شبانه‌روز گذشته با شناسایی 27 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در سبزوار و شهرستان‌های تابعه، مجموع مبتلایان تا به امروز به 1195 نفر رسید.

متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، یک بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داد و مجموع جان‌باختگان این بیماری در سبزوار به 84 نفر رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar