باشگاه خبرنگاران/ رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: متاسفانه حضور معتادان متجاهر در سطح شهر، عامل شیوع بیماری کرونا شده بود.

یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: دستگاه‌های مربوطه از جمله دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و سایر نهاد‌های مربوطه باید به صورت جدی به عرصه جمع آوری، نگهداری و درمان معتادان ورود کرده و کوتاهی انجام شده در این حوزه را جبران کنند.
وی افزود: جمع آوری معتادان متجاهر به یک مطالبه جدی تبدیل شده بود؛ زیرا وجود این افراد امنیت اجتماعی و آرامش روانی مردم جامعه را تحت تاثیر قرار داده است.
موحد با اشاره به اینکه پس از بازدید از حاشیه شهر کرمان و به منظور پاسخ به مطالبات مردم برای جمع آوری معتادان متجاهر، کار جدی و سریعی برای جمع آوری معتادان متجاهر آغاز شد، بیان کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ و تعطیلی مراکز ماده ۱۶، شاهد وضعیت نامناسبی در سطح شهر بوده ایم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که تعطیلی مراکز ماده ۱۶ شاید دستگاه‌های متولی را دچار یک غفلت کرده که در دوران شیوع بیماری کرونا نباید این افراد را جمع آوری کرد، گفت: این نوع نگاه، منجر به لزوم واکنش سریع و عکس العمل جدی برای جمع آوری معتادان متجاهر شد.
وی تصریح کرد: چنانچه طی پنج ماه گذشته، تدبیر شده بود و مقدمات و تمهیدات پذیرش افراد در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ فراهم شده بود، شاهد وضعیت کنونی در سطح جامعه نبودیم.
رییس کل دادگستری استان با اشاره به این مطلب که در زندان‌های استان کرمان؛ حتی یک مورد ابتلا به کووید ۱۹ را نداشته ایم، گفت: مواردی از ابتلا در ورودی‌های جدید به زندان و بازگشت مددجویان از مرخصی شناسایی شده که در مراحل مختلف قرنطینه شناسایی شده اند و حسب مورد، اقدام لازم درباره آن‌ها انجام شده است.
وی با تاکید بر این مطلب که برای مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ باید لایه‌های قرنطینه در نظر گرفته می‌شد تا نیروی انتظامی نیز کار جمع آوری این افراد را ادامه دهد، افزود: براساس برآورد‌های مراکز بهداشتی و درمانی و شواهد موجود، بخشی از معتادان متجاهر در جامعه مبتلا به کووید ۱۹ هستند و نحوه معاشرت آن‌ها و رفت و آمد‌های آن‌ها در سطح شهر منجر به شیوع بیماری می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar