باشگاه خبرنگاران/ مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز گفت: ۳۶ مورد گداختگی سیم و کابل برق فشار متوسط طی یک ماه گذشته در اهواز رخ داده است.
 
علیرضا شکرخدایی، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز با اعلام این خبر اظهار کرد: به دلیل افزایش بار شبکه طی یک ماه گذشته، ۳۶ مورد گداختگی کابل و سیم‌های برق در این کلانشهر رخ داده که در برخی نقاط منجر به شعله ور شدن ترانس برق نیز شده است.
او علت گداختگی کابل‌های برق و وقوع خاموشی در سطح شهر اهواز را افزایش بار شبکه برق در زمان پیک مصرف عنوان کرد و افزود: گرمای شدید هوا دمای تجهیزات برق را تا ۲۱۵ درجه سانتیگراد می‌رساند که همین عامل خاموشی در مدار را به دنبال دارد.
شکرخدایی با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل انرژی با عنوان «ECC» در اهواز بیان داشت: از طریق کنترل در این مرکز مشترکان پرمصرف شناسایی و اخطار لازم برای کاهش بار مصرفی به آن‌ها داده می‌شود و چنانچه نسبت به اخطار بی توجهی کنند برق آن‌ها قطع می‌شود.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز شکرخدایی ادامه داد: در این مرکز برق همه مشترکان بزرگ از جمله؛ شرکت‌های صنعتی، ادارات، سازمان‌ها، مساجد و مجتمع‌های تجاری به صورت هوشمند کنترل و پایش می‌شوند که برای رفاه حال شهروندان در این ایام گرم تابستان دچار خاموشی نشوند.
این مقام مسئول با اشاره به تعمیرات شبکه بدون خاموشی در شبکه برق تصریح کرد: با راه‌اندازی ۲ مرکز مهم نگهداری و تعمیرات شبکه برق فشار متوسط برای کار با خطوط برق‌دار در شرق و غرب اهواز تاکنون بیش از ۷۱ هزار عملیات نصب و اصلاح شبکه برق فشار متوسط بدون خاموشی انجام شده است.

خاموشی ناشی از کمبود برق در اهواز رخ نداده است
شکرخدایی با بیان اینکه قطعی برق با برنامه در شهر اهواز که ناشی از کمبود برق باشد وجود ندارد، اظهار داشت: حدود ۳۹۰ فیدر خط فشار متوسط و ۱۴ هزارو ۷۱۹ ترانس برق با ظرفیت‌های مختلف در شبکه برق اهواز وجود دارد که هر کدام از این ترانس‌ها تعدادی از مشترکان را برق رسانی می‌کنند و در صورت بالا رفتن بار شبکه بر روی یک ترانس باعث قطعی شبکه برق می‌شود.
او در پایان از شهروندان خواست در ساعات پیک یا اوج مصرف برق به ویژه پیک اول که در ساعت ۱۳ تا ۱۷ است، الگوی مصرف برق را رعایت کنند تا شاهد خاموشی‌های ناخواسته باتوجه به گرمای طاقت فرسا در شهر کلانشهر اهواز نباشیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today