باشگاه خبرنگاران/ کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش‌های پراکنده، رگباری و همچنین وزش باد در استان که از روز گذشته آغاز شده است امروز نیز ادامه دارد.

آیدا فاروقی کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش از درگز با ۲۴.۱ میلیمتر گزارش شده است.

وی افزود: حجم بارش در ایستگاه فرودگاهی مشهد نیز سه دهم میلیمتر به ثبت رسیده است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: بیشترین سرعت وزش باد طی ۲۴ ساعت گذشته در سرخس با ۶۹ کیلومتر در ساعت رخ داد.

فاروقی بیان کرد: وزش باد همراه با گرد و خاک، افزایش ابر به ویژه در نیمه شمالی خراسان رضوی، رگبار پراکنده، رعد و برق، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها تا پایان امروز پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: از فردا از شدت وزش باد کاسته می‌شود و از یکشنبه نیز دمای هوا در اغلب مناطق استان خراسان رضوی بین سه تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته فریمان با ۱۰ درجه سلسیوس خنک‌ترین و سرخس با دمای ۴۲ درجه سلسیوس گرمترین شهر‌های استان بودند و دمای هوا در مشهد نیز بین ۲۳ تا ۳۸ درجه در نوسان بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar