باشگاه خبرنگاران/ فرماندار دنا گفت: از ورود ۶۰۰ خودرو با پلاک های غیربومی به ویژه دارای پلاک استان های با وضعیت قرمز به این شهرستان جلوگیری شده است.

عبدالحمید پناهی فرماندار دنا اظهار کرد: ایستگاه های غربالگری در روزهای پایانی هفته چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به طور روزانه تا ساعت ۹ شب در مبادی ورودی‌های این شهرستان دایر است.

وی افزود: کنترل مبادی ورودی این شهرستان در روزهای پایانی هفته بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا بوده است.

پناهی بیان کرد: روزانه شاهد تردد خودروها و مسافران از مناطق مختلف کشور به این شهرستان هستیم که بسیاری از آن ها زمین ها و ویلاهای این منطقه گردشگری را خریداری کرده اند.

فرماندار دنا گفت: بیشتر این مالکان از شهر های گرمسیری کشور به ویژه بهبهان، خوزستان، بوشهر، اهواز و دیگر مناطق هستند که در این شهرستان صاحب خانه اند.

وی با اشاره به ورود خودروهایی با پلاک‌های غیربومی به ویژه دارای پلاک استان های با وضعیت قرمز در این شهرستان، افزود: ظرف چند روز گذشته افزون بر ۳۰۰ خودرو از این قبیل وارد شهرستان دنا شده اند.

پناهی بیان کرد: یکی از محدودیت های اصلی ما در برخورد با این افراد این است که نمی توانیم مانع از ورود آن‌ها به شهرستان و به عبارتی دیگر به خانه‌هایشان شویم.

فرماندار دنا گفت: برای نمونه در یکی از کوچه های این منطقه گردشگری افراد غیربومی از استان های گرمسیری هفت خانه را خریداری کرده‌اند و بیشتر این خرید و فروش های باغ‌ها و املاک مربوط به پیش از شیوع کرونا بوده است.

وی افزود: ظرف روزهای اخیر در این شهرستان ۹ باغ پلمب و ۱۹ مورد دیگر به دلیل برپایی تجمعات و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی اخطار گرفته اند.

پناهی بیان کرد: طرح غربالگری ویروس کرونا در استان طی سه مرحله اجرایی شد که شهرستان دنا در ۲ مرحله رتبه نخست استان و در یکی از آن رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

فرماندار دنا گفت: دنا دارای کم ترین آمار مبتلایان به کرونا در استان بوده و تاکنون هیچ مورد فوتی در این شهرستان گزارش نشده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today