باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان کردستان خبر داد.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۹ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود:توحید سنندج ۶۷ نفر، بعثت سنندج ۳ نفر، کوثر سنندج ۲۵ نفر، امام خمینی(ره) سقز ۱۸ نفر، فجر مریوان ۸ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۶ نفر، امام حسین بیجار ۴ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۵ نفر، امام خمینی(ره) دیواندره ۲ نفر، رازی بانه ۹ نفر، شهدای دهگلان ۱ نفر و صلاح الدین بانه ۱ نفر از این بیماران را در خود جای داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۴۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ ۱ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۴۰۵ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۸ نفر در سقز، ۱۳۸ نفر در سنندج، ۳۳ نفر در قروه ۳۰، نفر در بانه، ۲۳ نفر در مریوان، ۲۵ نفر در بیجار، ۳۸ نفر در کامیاران، ۳۰ نفر در دیواندره و ۱۰ نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان بیان کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online