فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از سه مورد جدید مرگ کرونایی در استان خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از سه مورد مرگ کرونایی در استان خبر داد و گفت: این سه جانباخته از شهرستان های کهگیلویه، گچساران و یاسوج بودند که دو نفر دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

وی ادامه داد: در دهمین روز از مردادماه 99، از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 2549 نفر بهبود یافته‌اند.

یزدان‌پناه ابراز داشت: 199 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 77 بیمار کرونایی قطعی بوده و 17 بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امروز نیز جواب 162 نمونه را از آزمایشگاه دریافت کردیم که بیشترین موارد در بویراحمد(٤٢ درصد)، کهگیلویه(١٧ درصد)، گچساران(١٥درصد)، دنا (١٤ درصد)و لنده (١٢ درصد) بود.

وی با بیان اینکه رفتار بیماری تهاجمی‌تر شده است، خاطر نشان کرد: توصیه به مردم عزیز، رعایت اصول بهداشتی، استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی( فاصله دو متر)، شستن مرتب دستها و عدم حضور در تجمعات است.

دبیر ستاد استانی کرونا خاطرنشان کرد: تقاضا داریم خود مردم کسانی را که ماسک استفاده نمی کنند و یا دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمیکنند راهنمایی نمایند‌ تا بتوانیم دوباره به طرف کنترل و مهار بیماری حرکت نماییم و به شرایط عادی زندگی بازگردیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today