باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۹ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از یک هزار مورد افزایش داشته است.

رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان آمار وقایع وفات ثبت شده از ابتدای سال تاکنون را ۴ هزار و ۳۹۶ واقعه در استان بیان کرد و گفت: در سال گذشته در همین مدت در استان ۴ هزار و ۶۸ فوت به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان افزود: بیشترین مشکل در زمینه ثبت فوت در مناطق روستایی استان بوده که این امر همکاری بیشتر دهیاران، شورا‌ها و مسئولان خانه‌های بهداشت برای اعلام به موقع واقعه فوت را می‌طلبد.
وی اضافه کرد: از کل وفات به ثبت رسیده تعداد ۳۶۱۹ واقعه در مهلت قانونی ثبت شده است که از مراجعین محترم انتظار می‌رود مراتب فوت هر یک از بستگان خود را ظرف ۱۰ روز از تاریخ فوت به ادارات ثبت‌احوال اعلام کنند.
راحت دهمرده با اشاره به انتشار بیماری کرونا گفت: ادارات ثبت احوال به عنوان اداراتی که تمامی اقشار جامعه جهت دریافت خدمات به آن مراجعه می‌کنند با اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به ارائه خدمات اقدام می‌کنند و خوشبختانه خللی در ثبت به موقع وقایع حیاتی در استان ایجاد نشده است.
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان از استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان در ناحیه جنوب شرق کشور نام برد و ادامه داد: این استان با پراکندگی جمعیت زیاد، جوان‌ترین استان در کشور است که ترکیب جمعیتی در استان در مناطق روستایی بیشتر است.
راحت دهمرده گفت: با توجه به گستردگی و پراکندگی جمعیت در سطح استان و سکونت اکثر افراد در مناطق روستایی، در جهت افزایش سطح دسترسی مردم به ادارات ثبت احوال هم اکنون ۵۶ اداره و نمایندگی در کل استان به صورت آنلاین، به پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور متصل هستند و سطح دسترسی مردم را به ثبت احوال بیشتر کرده و باعث ثبت به موقع وقایع حیاتی در استان شده است.
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: در این ۴ ماه ۲۹ هزار و ۴۰۹ مورد واقعه ولادت نیز در استان ثبت شده که نسبت به میزان ولادت ۲۷ هزار و ۸۹۷ واقعه در سال گذشته دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today