ایرنا/ رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو گفت: در پی ۳۴۴ مورد بازرسی از اصناف این شهرستان طی یک ماه گذشته، ۴۸ فقره پرونده تخلف صنفی و غیرصنفی تشکیل و برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع مرتبط ارجاع شد.

یحیی کاظمی، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو اظهار کرد: ارزش ریالی پرونده‌ها بیش از یک میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال بوده و عمده‌ترین تخلف‌ها مربوط به گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، کم فروشی و صادر نکردن فاکتور است.
وی افزود: همچنین در این مدت و در راستای نظارت بر عملکرد واحدهای پخت نان در این شهرستان ۱۴۵ فقره بازرسی انجام و ۱۱ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش نزدیک به ۳۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو اضافه کرد: همچنین ۱۷ گشت مشترک با فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره اماکن عمومی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در این مدت انجام شده‌ است.
کاظمی ادامه داد: طی این مدت‌زمان در شهرستان ماکو ۹۸ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار قاچاق کشف و تعدادی پرونده انواع کالای قاچاق کشف شده به ارزش بیش از ۶۸۸ میلیون ریال تشکیل و به مراجع دارای صلاحیت ارجاع شد.
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت هرگونه مشاهده تخلف صنفی از جمله گرانفروشی، کم فروشی، صادر نکردن فاکتور و موارد دیگر با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today