ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آسیب و جراحت شدید محیط‌بان پارک ملی تندوره به دست شکارچیان غیرمجاز و متخلف خبر داد.

تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گزارش داد: دیروز ۱۰ مرداد ماه مأموران یگان حفاظت پارک ملی تندوره در پی دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه با کمین و ردزنی برای دستگیری متخلفان وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران محیط زیست درصدد متوقف کردن یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین شدند که یک قبضه اسلحه خفیف غیرمجاز و لاشه دو رأس قوچ وحشی را حمل می‌کردند ولی سرنشینان موتور با محیط‌بانان درگیر و با توهین و تمرد به یکی از محیط‌بانان حمله‌ور شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: در این درگیری متخلفان با وارد آوردن ضرباتی با چوب‌دستی و سنگ، محیط‌بان را به شدت مجروح کردند.

همتی گفت: یکی از این محیط‌بانان هم‌اینک بخاطر جراحت و شکستگی استخوان از نواحی دنده و دستش در بیمارستان بستری شده است.

وی افزود: هرچند ضاربان از محل حادثه متواری شدند ولی با هوشیاری ماموران، یکی از آنان که دارای سابقه محکومیت زیست محیطی نیز است شناسایی شد و با دستور دادستان درگز و همکاری پلیس آگاهی آن شهرستان، دستگیر و ضمن توقیف موتورسیکلتش تحویل پلیس آگاهی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در خصوص وضعیت سلامتی محیط‌بان مصدوم که عظیم دانشفر نام دارد نیز گفت: وی بخاطر جراحات و شکستگی‌های متعدد، برای درمان به مشهد اعزام شده تا تحت مراقبت‌ و درمان قرار گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar