ایسنا/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: با توجه به آغاز فعالیت ۱۲ قربانگاه کمیته امداد در روز عید قربان به منظور جمع‌آوری کمک‌ها و نذورات مردمی، تاکنون ۶۰۰ رأس دام توسط نیکوکاران اهدا شد.

مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی اظهار کرد: چهار نفر شتر، ۱۰ رأس گاو  و ۶۰۰ رأس گوسفند اهدایی خیران بوده که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ذبح و بین نیازمندان توزیع می‌شوند.

وی با بیان اینکه سال گذشته از طریق این پایگاه ها بیش از ۶۰۰ راس دام سبک و سنگین ذبح و به نیازمندان اهدا شد، تصریح کرد: سال قبل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک از طریق پایگاه های قربانی و مراکز نیکوکاری در عید قربان جمع آوری شد و امسال پیش بینی می شود این رقم به ۲.۵ میلیارد تومان افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی با تقدیر از فعالیت مسئولین اجرایی و هیات اجرایی مراکز نیکوکاری در جمع‌آوری نذورات مردمی گفت: مردم خیر و نیکوکار استان به رسیدگی به نیازمندان توجه ویژه‌ای دارند به طوری که در سال گذشته خیران اکرام ایتام و محسنین ۲۲ میلیارد تومان کمک نقدی  و غیرنقدی به ایتام داشتند.

الهی راد با اشاره به برنامه‌های حمایتی کمیته امداد در حوزه دانش‌آموزی، افزود: با پیگیری های این نهاد در حوزه دانش آموزی خاصه مقاطع ابتدایی راهنمایی هیچ‌گونه ترک تحصیلی نداریم.

وی دانش آموزان مناطق محروم را مستعد و با ظرفیت بالای فکری برشمرد و گفت: اکنون با ارایه خدمات فرهنگی به دانش آموزان محروم، سطح تحصیلات آن‌ها افزایش یافته است به طوری که سال قبل شاهد قبولی این دانش‌آموزان در دانشگاه‌های معتبر کشور بودیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی همچنین اقدامات سپاه، مراکز نیکوکاری، آستان قدس، اوقاف را در رزمایش مواسات قابل تقدیر خواند و خاطرنشان کرد: رزمایش احسان و اطعام علوی نیز طبق بیانات رهبر انقلاب در حال برنامه‌ریزی است و انشاالله شاهد همگرایی بین دستگاه ها خواهیم بود.

الهی راد یادآور شد: طی رزمایش مواسات و همدلی ۲۴۰ هزار پرس غذا و ۳۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today