ایرنا/ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در مناطق مختلف این استان از روز دوشنبه هفته جاری تا سه درجه سانتیگراد خنک‌تر می‌شود.

رضا مرادی، مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: شبانه روز اخیر در بیشتر مناطق استان مرکزی ناپایداری هوا به‌صورت رگبار، رعدوبرق و وزش باد خود را نشان داد و بررسی‌ها حاکی از افزایش پایداری جو در روزهای آینده است.
وی بیان کرد: پیش‌بینی شده سرعت وزش باد در ساعات بعدازظهرروز شنبه تا  فردا  در برخی از نقاط استان مرکزی تا حدی افزایش یابد.
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: به دلیل انتقال گردوخاک از بیابان‌های نواحی مرکزی کشور، کیفیت هوا و دید افقی در مناطقی از استان از شب گذشته (جمعه) کاهش یافته است که به‌تدریج با پراکندگی ذرات معلق موجود و تغییر جهت جریانات جوی از غلظت ذرات گردوغبار کاسته می‌شود.
مرادی عنوان کرد: ساوه با بیشینه دمای ۳۵ و هشت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای ۱۴ و سه دهم درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
وی گفت: بیشینه دمای هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن به ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today