ایرنا/ استاندار سمنان گفت: این استان در شاخص میزان شیوع کرونا همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد.

علیرضا آشناگر، استاندار سمنان اظهار کرد: سه شهرستان آرادان، سرخه و مهدیشهر وضعیت زرد پیدا کرده اند و وضعیت کرونا در شهرستان گرمسار رو به بهبودی است.

وی با اشاره به اینکه در استان سمنان تقریبا به یک حالت باثبات رسیده ایم، تاکید کرد: وضعیت استان سمنان از نظر شیوع کرونا نسبت به چند روز گذشته بهتر است، تعداد فوتی ها کمتر شده، حدود ۱۰ نفر تعداد بستری شدگان کاهش یافته و بهبودیافتگان نیز تعدادشان بیشتر شده است.

استاندار سمنان با تکرار اینکه شهروندان باید بدانند وضعیت استان سمنان از نظر شیوع ویروس کرونا همچنان وضعیت هشدار است، بیان کرد: با توجه به این مساله نیاز است مردم همکاری خود را در رعایت مسایل بهداشتی بیشتر کنند.

آشناگر تاکید کرد: شهروندان برای سلامت جامعه و بهبود شرایط نیروهای درمانی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را مدنظرقرار دهند تا وضعیت بهبود یابد.

وی به مباحث نشست امروز ستاد ملی کرونا اشاره و اضافه کرد: امروز اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر الزامی بودن استفاده از ماسک و تدوین ضوابطی برای برخورد با کسانی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند و ماسک نمی زنند، تاکید کردند.

استاندار سمنان بیان کرد: تاکید بر ممنوعیت تجمع ها، برگزاری مجالس عروسی و عزاداری و همایش‌های اداری از دیگر مصوبات نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بود.

آشناگر گفت: محدودیت ها برای مناطق قرمز و نارنجی استان کماکان برقرار است.

وی به تصمیم گیری برای مراسم مذهبی به ویژ ماه محرم نیز اشاره و تاکید کرد: ضوابط ویژه این موضوع تا پایان این هفته تدوین و ارایه می‌شود و مهمترین مساله این است که این آیین ها باید تحت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی باشد.

استاندار سمنان ادامه داد: با توجه به تاکید رهبری درباره فصل الخطاب بودن نظر وزارت بهداشت ودرمان برای هیات های عزاداری و متولیان مجالس عزاداری ماه محرم، ضوابطی تا پایان این هفته ابلاغ می شود و همه هیات ها و متولیان آیین‌های عزاداری باید خود را ملزم به رعایت این ضوابط بدانند.

آشناگر از آغاز سال تحصیلی جدید از پانزدهم شهریور به صورت رسمی خبر داد و افزود: با توجه به شرایط و میزان شیوع کرونا در استان، آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری، مجازی و یا ترکیبی از این دو شیوه در دستور کار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش استان سمنان آمادگی دارد تا به هر شیوه‌ای، به صورت حضوری یا مجازی یا ترکیبی از این شیوه‌ها، سال تحصیلی را در استان آغاز کند.

استاندار سمنان تاکید کرد: بهبود شرایط استان در شاخص شیوع کرونا به هماهنگی مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تلاش نیروهای درمانی وابسته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today