پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان یزد از دستگیری خواستگاری خبر داد که به علت شنیدن جواب منفی از سوی خانواده دختر مورد علاقه اش, شاکیه را تهدید به انتشار عکس های خصوصی وی در فضای مجازی می کرد.

سرهنگ ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان یزد به دادخواهی خانم 20 ساله‌ مبنی بر ایجاد صفحه‌ای جعلی به نام وی در اینستاگرام و انتشار تصاویری با محتوای تهدید آمیز، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی بیان داشت: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عامل تهدید شاکیه در اینستاگرام که خواستگار سابقش بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یزد دستگیر شد. 
رئیس پلیس فتا یزد در ادامه افزود: با توجه به ادله دیجیتال کشف‌شده، متهم، به بزه انتسابی خود به‌ قصد تهدید جهت گرفتن جواب مثبت برای ازدواج اعتراف کرد.
این مقام مسئول در راستای پرونده گفت: با توجه به اینکه شاکیه و متهم از قبل در فضای مجازی با هم در ارتباط بوده و عکس‌های خصوصی و اطلاعات شخصی رد‌و‌بدل شده است، متهم با در اختیار داشتن این اطلاعات، تهدید به انتشار تصاویر خصوصی نموده است.
رئیس پلیس فتا استان یزد با بیان اینکه بارگذاری اطلاعات و تصاویر شخصی در فضای مجازی و با ارسال آنها برای دیگران زمینه‌ای برای سوء‌استفاده افراد سودجو فراهم می‌آورد، تصریح کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که افراد سودجو در فضای مجازی همواره در کمین نشسته‌اند، پس جهت در امان ماندن از دام اینگونه افراد هرگز تصاویر خصوصی خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای دیگران ارسال نکنید و در اختیار آنها قرار ندهید چون امکان هرگونه سوء استفاده از این تصاویر در آینده وجود خواهد داشت.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات یزد از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش گزارش مردمی اطلاع رسانی کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today