ایرنا/ مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، گفت: از بعدازظهر امروز شنبه موج جدید بارش‌های مونسون فعال می‌شود که عمدتا ارتفاعات نیمه جنوبی و مرکزی این استان را در بر می‌گیرد.

محسن حیدری، مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بارش‌های این سامانه رگباری است که احتمال بروز خسارت در اثر بادهای شدید لحظه‌ای، سیلابی شدن ناگهانی مسیل‌ها، وقوع صاعقه و بارش تگرگ در ارتفاعات جنوب و برخی نقاط ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان وجود دارد.
وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود این بارش‌ها تا اواخر دوشنبه در سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: توصیه می‌شود مردم در طول این مدت از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
حیدری از شدت گرفتن وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود از اواخر دوشنبه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان شدت گیرد به طوری‌که در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا شود.
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: وزش باد با شدت کمتر در مناطق مرکزی، غرب و نوار شرقی سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today