فارس/ معاون خدمات شهری شهرداری همدان از اتخاذ تدابیر جدید برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت به پیاده‌راه بوعلی خبر داد.

وحید علی‌ضمیر، معاون خدمات شهری شهرداری همدان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که همشهریان با آن مواجه هستند تردد موتورسواران در پیاده‌راه است که علاوه برخطرات جانی برای عابران پیاده، جلوه بصری نامطلوب، آلودگی هوا و آلودگی صوتی نیز به‌همراه دارد.
وی اضافه کرد:‌ با توجه به ویژگی‌های خاص پیاده‌راه بوعلی شاهد این بودیم که برخی از راکبان موتورسیکلت آنجا را برای مردم و کسبه ناایمن کرده‌اند و در این راستا اقدامات و راهکارهای دیگری توسط شهرداری و با همکاری پلیس راهور و نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفت.
معاون خدمات شهری شهرداری همدان درباره ممانعت از تردد موتورسیکلت‌سواران به پیاده راه افزود: بولاردهای سنگی و راه‌بندهای U و امگا در ابتدا و انتهای پیاده‌راه بوعلی افزوده شده و با نصب بنر و تابلوی ورود موتورسیکلت ممنوع اطلاع‌رسانی انجام شده است.
وی افزود: با پلیس راهور نیز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا از این پس با موتورسوارانی که وارد پیاده‌راه می‌شوند و تخلف می‌کنند برخورد قانونی لازم صورت گیرد و موتورسواران متخلف اعمال قانون شوند.
علی‌ضمیر در ادامه بیان کرد: به‌منظور سهولت عبور جانبازان و معلولان یا تردد ویلچر و کالسکه با نصب ویلچررو، مسیری برای این عزیزان درنظر گرفته شده که متأسفانه موتورسواران با شگرد خاصی از بین این تجهیزات عبور می‌کنند و وارد محدوده پیاده‌راه می‌شوند که لازمه ممانعت این موتورسواران برخورد جدی پلیس با متخلفان است.
وی ادامه داد: در کوچه ذوالریاستین و محله سرپل یخچال ۳ پارکینگ در نظر گرفته شده که موتورسواران می‌توانند موتورهای خود را در آنجا پارک نمایند.
معاون خدمات شهری شهرداری همدان در پایان با بیان اینکه همواره امنیت و آرامش شهروندان در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: راکبین موتورسیکلت‌ها باید همکاری خوبی با این مجموعه داشته باشند و به توصیه‌ها توجه کنند تا برای  افراد پیاده مزاحمت ایجاد نکنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today