پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری عامل سرقت موتور کولرهای آبی از ساختمان‌ها و رمزگشایی از 40 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی، فرمانده انتظامی مشهد گفت: تیم‌های تجسس کلانتری شفا مشهد مرحله دیگری از طرح تشدید مقابله با سرقت را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران در یک ماموریت ضربتی که با محوریت دستگیری سارقان کولرهای آبی ساختمان ها اجرا شد، یکی از عاملان اصلی این سرقت‌ها را درحوزه استحفاظی خود دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مشهد ادامه داد: پلیس در بازرسی از وسایل همراه متهم یک دستگاه موتور کولر آبی کشف کرد و جوان 28 ساله که غافلگیر شده بود در تحقیقات اولیه اعتراف کرد ساعت 4 بامداد، این موتور کولر را از یک ساختمانی در محدوده بلوار خیام سرقت کرده است.

سرهنگ صارمی ساداتی اظهار داشت: متهم در تحقیقات بعدی پلیس اعتراف کرد به مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارد و روزانه حداقل 30 هزار تومان خرج تهیه مواد افیونی‌اش است و تاکنون مرتکب حدود 40 فقره سرقت موتور کولر شده است.

وی گفت: متهم دستگیر شده در بخشی از اعترافات خود بیان کرده با دسته کلیدی که در اختیار داشت، اوایل بامداد قفل درهای ورودی ساختمان‌ها را امتحان و قفل‌های ناایمن را با این کلیدها باز می کرده و وجود چنین ضعفی در ورودی ساختمان‌ها، موقعیت ارتکاب جرم را برای او فراهم ساخته است.

فرمانده انتظامی مشهد تاکید کرد: به شهروندان عزیز توصیه می کنیم نسبت به ایمن‌سازی قفل و درهای ورودی محل زندگی و کار خود توجه داشته و از وسایل و تجهیزات بازدارنده از سرقت ها استفاده کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar