باشگاه خبرنگاران/ رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا و استاندار سمنان از کاهش فوتی‌ها و افزایش بهبودیافتگان ترخیص شده در این استان خبر داد و گفت: با وجود وضعیت نسبی رو به بهبود در استان، استان سمنان همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد.

علیرضا آشناگر، استاندار سمنان اظهار کرد: سه شهرستان آرادان، سرخه و مهدیشهر که در وضعیت قرمز قرار داشتند، به وضعیت زرد، تغییر وضعیت دادند.

وی با بیان اینکه وضعیت در شهرستان گرمسار نیز رو به بهبودی است، افزود: استان سمنان از نظر شیوع کروناویروس در مقایسه با چند روز گذشته وضعیت بهتر و با ثبات‌تری پیدا کرده است.

استاندار سمنان از کاهش فوتی‌های ناشی از کووید ۱۹ در استان خبر داد و تصریح  کرد: تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان نیز با کاهش ۱۰ نفری روبرو بوده است ضمن اینکه شمار بهبودیافتگان و ترخیصی‌ها در بیمارستان‌های استان روند بهتری پیدا کرده است؛ با وجود این شرایط، استان همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد.

آشناگر بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: با توجه به روند شیوع کروناویروس در کشور و استان همچنان نیازمند همراهی و مساعدت ویژه مردم هستیم و انتظار می‌رود که توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی بگیرند.

وی با ابراز خرسندی از افزایش همکاری‌های مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خصوصا استفاده از ماسک، در این استان گفت: ستاد مقابله با کرونا در کشور به دنبال تدوین ضوابطی است که بر پایه آن استفاده از ماسک الزامی شده و با آن دسته از افراد که ماسک نپوشند برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا از تاکید بر ممنوعیت اجتماعات و مجالس عزا و عروسی به عنوان دیگر مصوبه این ستاد ملی نام برد و افزود: محدودیت‌های ایجاد شده در شهرستان‌های در وضعیت قرمز و نارنجی استان همچنان برقرار است.

استاندار سمنان با اشاره به در پیش بودن ایام محرم اظهار کرد: قرار است که ستاد ملی کرونا تا پایان این هفته ضوابطی در این راستا تدوین و به هیات مذهبی و متولیان مجالس عزا ابلاغ کند.

آشناگر ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص فصل‌الخطاب بودن نظر کارشناسی وزارت بهداشت، انتظار می‌رود که عموم مردم و خصوصا هیئت‌های مذهبی این ضوابط را به طور جدی رعایت کنند.

وی همچنین با اشاره به فصل بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور گفت: قرار است که بسته به وضعیت مناطق مختلف در آن بازه زمانی، مدارس به صورت مجازی، حضوری و یا ترکیبی از این دو بازگشایی شوند.

استاندار سمنان از آمادگی آموزش و پرورش استان برای بازگشایی مدارس متناسب با یکی از این وضعیت‌های سه‌گانه خبر داد و بیان کرد: آموزش و پرورش استان برای هر سه وضعیت احتمالی آمادگی دارد و در زمان مقرر متناسب با شرایط شیوع کرونا ویروس، نسبت به بازگشایی مدارس از طریق یکی از این سه راهکار اقدام خواهد کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today