ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: ۵۴۳ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان در آتش سوزی های امسال دچار آسیب جدی شده است.

مجید نظری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران اظهار کرد: این میزان جنگل و  مراتع در۲۶ فقره آتش سوزی طعمه حریق شد.

وی بیان کرد: آتش سوزی های امسال در مناطق پلاک انبار شاهی، پشه کان اولیا، نارک، خنگ بنار و کوه گهر، ماهور باشت، آبریگون، سراب ننیز و کوه پهن رخ داد.

نظری تصریح کرد: ۹۰ درصد از آتش‌سوزی‌های اخیر در این شهرستان عمدی بوده که در این زمینه تاکنون چهار نفر شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از این میزان آتش سوزی در ۲ ماه گذشته رخ داد، اظهار داشت: این میزان خسارت وارد شده به این مراتع قابل جبران نیست.

وی با اشاره به بارندگی‌های امسال گفت: آتش در کمین جنگل‌ها و مراتع است و شهروندان باید از انجام اقدامات خطرساز در طبیعت خودداری کنند.

نظری اظهار داشت: آتش سوزی ها با کمک نیروهای یگان حفاظت، بسیجیان، شوراها و دهیاری ها و همچنین جوامع محلی خاموش و از گسترش آن به مراتع دیگر جلوگیری شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران افزود: بیش از ۴۳۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان ۳۲۰ هزار هکتار مرتع و بیش از ۱۱۵ هزار هکتار جنگل است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today