ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: طبق آخرین وضعیت به روزرسانی شده از نظر کرونا سه شهر خوزستان در وضعیت سفید قرار گرفتند، چهار شهر همچنان قرمز می باشند و مابقی شهرهای استان در وضعیت زرد و نارنجی کرونا قرار دارند.

فرهاد ابول‌نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: در استان خوزستان در هفته جاری مثل سه هفته گذشته همچنان روند کاهشی را داشته‌ایم، تعداد مبتلایان بستری در 11 مردادماه در خوزستان ۴۴ نفر شدند که نشانه خوبی است و به سمت کاهشی می‌رود.
وی ادامه داد: دوشنبه‌های هر هفته وضعیت کرونا به روز رسانی می‌شود که این هفته امیدوار هستیم وضعیت قرمز استان از نظر کرونا کمتر شود و شهرهای سفید افزایش یابند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: با همکاری مردم، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده درست از ماسک  شاهد روند کاهشی در استان بوده‌ایم  و برای استمرار این روند کاهشی نیاز به همراهی مردم داریم  لذا امیدواریم که مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم از این بحران سخت عبور کنیم.
وی توضیح داد: در اهواز تنها بیمارستان رازی پذیرای بیماران کرونایی است و سایر بیمارستان‌ها بیمار کرونایی پذیرش نمی‌کنند و از مردم درخواست داریم جر به بیمارستان رازی به دیگر بیمارستان‌ها مراجعه نکنند، همچنین در شهرهای اطراف اهواز مثل دشت‌آزادگان، رامشیر، هندیجان و شهرهای کوچک اعلام کرده‌ایم بیمار جدید بستری نکنند  و بیمارن خود را به اهواز منتقل کنند تا تعداد بیمارستان‌های سبز استان بیشتر شود.
ابول‌نژادیان ادامه داد: در شهرهای دیگر استان که هر کدام در حدود چهار تا پنج بخش را برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دادند الان هر کدام یک یا ۲ بخش آن‌ها برای بیماران کرونا فعال است، در برخی شهرستان‌ها نیز که ۲ یا سه بیمارستان داشتند همه بیماران در یک بیمارستان متمرکز شدند تا مردم با آرامش بیشتری به بیمارستان‌ها بروند و اعمال جراحی غیر اورژانسی و کارهای درمانی خود را انجام دهند.
وی با بیان این که در مرحله کاهشی در حال آمادگی شرایط استان برای فصل پاییز هستیم گفت: تجهیزات بیمارستانی در این مدت تکمیل و بازسازی می شوند، کادر درمانی، پرستاری و پزشکان برای بازتوانی آماده خواهند شد تا اگر در پاییز اتفاقی افتاد از ظرفیت آنها استفاده کنیم.


 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today