باشگاه خبرنگاران/ استاندار گیلان با اشاره به شروع کار مدارس گفت: فرمانداران نسبت به بررسی وضعیت شهرستان‌ها برای آغاز فعالیت‌های آموزشی اقدام کنند.

ارسلان زارع، استاندار گیلان با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبنی بر شروع کار مدارس، مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه از نیمه شهریور ماه، به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با آموزش دستور داد نسبت به بررسی و گزارش دهی وضعیت موجود در شهرستان‌ها برای آغاز فعالیت‌های آموزشی مطابق با پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

او حضور معلمان و کادر آموزشی در مدارس مطابق با مصوبه ستاد ملی را الزامی عنوان کرد و گفت: اگر وضعیت شهری قرمز و کلاس غیرحضوری باشد، معلمان باید در مدارس حضور داشته باشند تا روند آموزش‌ها را در فضای مجازی ادامه دهند.

استاندار گیلان ادامه داد: با توجه به انجام ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان پیش از آغاز شهریور ماه، آنان می‌توانند در دانشگاه‌های شهر خود مهمان شوند و یا از مرخصی استفاده کنند که این مسئله در سنوات تحصیلی آنان لحاظ نمی‌شود.

زارع همچنین با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر لزوم رعایت معیار‌ها و ضوابط ستاد ملی کرونا گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد خلق صحنه‌های زیبا و ایثارگرانه‌ای از سوی مردم در سراسر کشور و گیلان سرافراز در کمک به نیازمندان بودیم که این حرکت‌های خداپسندانه با عنوان نهضت احسان و تعاون در روز‌های آتی نیز استمرار می‌یابد.

او قرار گرفتن گیلان در مرز هشدار را نشانگر آن دانست که رفتار‌هایی مطابق با تأکیدات نظام سلامت برای مقابله با کرونا در همه جا در پیش گرفته نشده و مراقبت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل مورد توجه قرار نگرفته است.

استاندار گیلان افزود: همه اقشار جامعه باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند که در صورت عدم تحقق این مهم، با متخلفان برخورد می‌شود و کمیته نظارت در شهرستان‌ها با مدیریت فرمانداران، باید فعالیت‌های نظارتی خود را تشدید کند.

زارع با بیان اینکه مردم هم در زمینه ارائه هشدار‌ها و توصیه‌های موکد برای استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مشارکت کنند، بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم از سوی سازمان صمت برای تولید و توزیع ماسک و در دسترس بودن آن تأکید کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today