ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن بیان این نکته که آذربایجان شرقی همچنان در وضعیت قرمز به سر می برد، گفت: شهرستان‌های بناب، اهر، چاراویماق، هریس، ورزقان و تبریز به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان را دارند.

محمدحسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های آذربایجان شرقی با بیان اینکه متوسط فوتی‌های روزانه طی هفته گذشته در استان ۱۴ نفر بود، بیان کرد: با توجه به همکاری و همراهی مردم در طول هفته‌های گذشته انتظار داریم تا وضعیت بهتری در هفته‌های آینده داشته باشیم.
وی با اشاره به بیشترین تعداد مبتلایان به ازای هر ۱۰ هزار نفر جمعیت، گفت: شهرستان‌های بناب، اهر، چاراویماق، هریس، ورزقان و تبریز به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان و شهرستان‌های خداآفرین، آذرشهر، جلفا، کلیبر، عجبشیر و اسکو کمترین تعداد مبتلایان را دارند، انتظار می رود به دلیل نبود آنتی‌بادی در بدن ساکنان، این مناطق در طول هفته‌های آینده مستعد ابتلا به موارد بیشتری از بیماری باشند.
صومی اظهار کرد: بیشترین میزان گرفتاری با ویروس کرونا در طول دو هفته گذشته در شهرستان‌های مراغه، چاراویماق، سراب، اهر، هشترود و تبریز مشاهده شده است.
وی تاکید کرد: از کل جمعیت استان خواهش می‌کنیم همه جا را قرمز تلقی کنند، ضدعفونی دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی می‌تواند جلوی انتقال ویروس را بگیرد.

یک چهارم کرونایی‌های استان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند
همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش بیماران بدحال کرونایی گفت: حدود یک چهارم کرونایی‌های آذربایجان‌شرقی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
روزبه رجایی اظهار کرد: تا روز گذشته حدود ۸۵۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده و از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ادامه این وضعیت هم به مردم و هم به کادر بهداشت و درمان آسیب می‌زند.
وی افزود: بیش از پنج ماه است که با این ویروس در حوزه سلامت دست به گریبان هستیم و متاسفانه ۱۵۰۰ نفر از افرادی که به هر نحوی چه در حوزه بهداشت و چه در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت می‌کنند، به کرونا مبتلا شده‌اند.
رجایی اظهار کرد: در صورت تداوم شرایط کنونی، کادر بهداشت و درمان دچار خستگی و فرسودگی خواهند شد و ظرفیت بیمارستان‌ها نیز با توجه به محدودیت شان، ممکن است پر شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today