فارس/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۲ هزار فرهنگی و ۱۶۰ هزار دانش آموز در استان وجود دارد، گفت: باید این فراد ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در مراکز آموزشی حضور یابند.

حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از تک تک اعضای جامعه سلامت و کادر پزشکی تقدیر و تشکر می کنم.

وی با اشاره به اینکه آمارها حاکی از آن است که ما همچنان با بیماری کرونا درگیر هستیم و شرایط هم آسان نیست، عنوان کرد: در این شرایط در اثر نامهربانی افراد سهل‌ انگار و غافل، جان تعدادی از هم‌ استانی ‌های ما به خطر افتاده و نتیجه آن این بوده که از مجموع افرادی که فوت کرده‌اند، ۴۹ نفر بیماری زمینه ‌ای داشتند.

کلانتری خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شد و تصریح کرد: کسانی که در مقابل استفاده از ماسک مقاومت می کنند با این رفتارهای غیراخلاقی نسبت به جان هموطنان خود بی‌توجهی می‌کنند و این رفتار بخشودنی نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ‌های استان هم وضعیت خوبی ندارند، افزود: ایستگاه‌ های غربالگری از هفته گذشته برپا شده و هرچند بنا بر نظر دانشگاه علوم پزشکی، ادامه این روند نیاز نیست اما این ایستگاه‌ ها در پایان هفته برای کنترل تردد و ورود خودروهایی که از استان ‌های قرمز وارد استان می‌ شوند، همچنان مستقر هستند.

وی از تامین سایبان‌ های موردنیاز برای ایستگاه های غربالگری و رفع مشکلات این ایستگاه‌ ها خبر داد و گفت: سه هزار ماسک نیز در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌ گیرد و دانشگاه علوم پزشکی هم در زمینه سایر تجهیزات باید در حد توان، به نیروی انتظامی کمک کند.

کلانتری گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ ها باید از نیمه شهریور کار خود را شروع کنند و متناسب با وضعیت کرونا در مناطق مختلف، کلاس ‌ها به صورت حضوری در مناطق سفید، نیمه‌ حضوری در مناطق زرد و غیرحضوری در مناطق قرمز برگزار شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۲ هزار فرهنگی و ۱۶۰ هزار دانش آموز در استان وجود دارد، تاکید کرد: باید این فراد ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در مراکز آموزشی حضور یابند.

وی گفت: علاوه بر این، در آموزش عالی هم ستاد ملی کرونا این فرصت را ایجاد کرده که همه دانشجویان در ترم آینده در دانشگاه محل زندگی خود ثبت ‌نام کنند و حتی دانشجویان می‌ توانند یک ترم مرخصی موجه بگیرند.

کلانتری با اشاره به در پیش بودن ماه محرم، بیان کرد: مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان حجت را بر همگان تمام کردند و همه برنامه ‌ریزی‌ ها باید با رعایت دستورالعمل‌ های ستاد ملی باشد که ستاد ملی نیز شنبه آینده نتیجه نهایی را اعلام‌ می ‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار فضاسازی مناسب باتوجه به در پیش بودن ایام محرم از سوی شهرداری های استان شد.

وی با بیان اینکه بازرسی ‌ها از صنوف و دیگر اماکن عمومی با حضور صمت، تعزیرات، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی همچنان ادامه دارد، از صمت خواست برای جلوگیری از اجحاف، کم‌فروشی و گران‌فروشی، بحث کنترل بازار را به تناوب انجام دهد.

کلانتری گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف به طور قطع با آنها برخورد می شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today