خبرآنلاین/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: افزایش شیوع بیماری کووید ۱۹ می طلبد هم استانیان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه بیشتری نشان دهند.

دکتر مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ممکن است برخی از هم استانیان در تعطیلات عید سعید غدیر در تدارک برگزاری جشن و مهمانی باشند ضمن هشدار نسبت به خطرات جدی برگزاری چنین محافلی افزود: با توجه به اوج گیری شیوع بیماری کووید ۱۹ ستاد استانی مقابله با کرونا بطور سخت گیرانه تر وارد عمل خواهد شد.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان بعنوان حافظ و حراست کننده بهداشت عمومی با همکاری دستگاه های انتظامی و قضایی با جدیت در این خصوص اقدام خواهد کرد.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از هم استانیان موازین بهداشتی را به خوبی عمل می کنند افزود: بعنوان دستگاه حاکمیتی باید از این افراد در برابر کسانی که نسبت به رعایت هشدار و پروتکل های بهداشتی سهل انگار هستند صیانت کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه به بار مالی و خسارات جانی سهل انگاری برخی از شهروندان در رعایت موازین بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ اشاره و اظهار داشت: در همین راستا در هفته جاری و هفته آینده ضمن تشدید نظارت ها بر اماکن ارائه دهنده خدمات عمومی با متخلفین برخورد جدی بعمل خواهد آمد.
دکتر شیرانی از پلمپ ۲۰ مرکز خدماتی در هفته گذشته از سوی شبکه های بهداشت و درمان در شهرستان های تابعه خبر داد و افزود: متاسفانه عدم توجه به پروتکل های بهداشتی منجر به تعطیلی یکی از سازمان های دولتی گردید.
وی اظهار داشت: با حمایت و تاکید استاندار به سازمان های دولتی که پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را رعایت نکنند تذکر و درصورت عدم توجه، به تخلفات اداری ارجاع خواهند شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در یازدهمین روز از مردادماه ۹۹ در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۳۷ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان نمونه گیری بعمل آمد که از این تعداد ۳۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
به گفته وی، در شبانه روز گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
دکتر شیرانی اضافه کرد: هم اکنون ۱۰۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۸۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
وی با ابراز تاسف از اینکه طی ۲۴ساعت گذشته، ۱ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شد افزود: مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۹۶ نفر رسید.
به گفته رئیس داشگاه علوم پزشکی شهرکرد، هم اکنون ۲۲ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday