باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: یک تن چوب تاغ از متخلفان عرصه‌های طبیعی در شهرستان میامی کشف و ضبط شد.

محمدعلی رضایی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی با اشاره به اینکه یک تن چوب تاغ از متخلفان عرصه‌های طبیعی در این شهرستان کشف و ضبط شد، اظهار کرد: ماموران حفاظتی شهرستان به منظور حفظ و حراست از منابع طبیعی به صورت شبانه روزی مشغول گشت و شناسایی متخلفان و متجاوزان به منابع ملی هستند.

وی افزود: در راستای گشت ماموران حفاظت منابع طبیعی شهرستان یک دستگاه خودروی نیسان آبی حامل چوب تاغ توقیف شد.

رضایی قاچاق چوب را فاجعه زیست محیطی دانست و تصریح کرد: قاچاق چوب یکی از معضلات منابع طبیعی است که موجب تخریب جنگل‌ها و مراتع می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: با توجه به ضرورت حفاظت از منابع طبیعی و انفال که متعلق به همه نسل هاست، و نظر به نقش بی بدیل منابع طبیعی در زندگی بشر از طبیعت دوستان و مردم انتظار می‌رود اداره منابع طبیعی را در امر فرهنگ سازی و آگاهی بخشی که مهمترین ابزار تلقی می‌شود، یاری کنند.

وی اظهار کرد: طبیعت دوستان، همیاران طبیعت، دهیاران و شورا‌های اسلامی شهر و روستا، برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و تجاوز در عرصه‌های طبیعی شامل تهیه و حمل چوب تاغ، با شماره ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.

رضایی به متخلفان عرصه‌های طبیعی و قاچاقچیان چوب هشدار جدی داد و افزود: سودجویان و تمام افرادی که برای تهیه زغال با قطع کردن درختان باعث تخریب عرصه‌های ملی و جنگلی می‌شوند برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today