ایرنا/ معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در زمان حاضر شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و در مابقی شهرها شرایط نارنجی حاکم است.

علیرضا آرمانی کیان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان اظهار کرد: وضعیت کرونایی شهرهای مختلف کشور با توجه به شاخص هایی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می‌شود که بر این اساس زنجان در شرایط هشدار و برخی شهرستان‌های آن نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری شدند که در مقایسه با روزها و هفته های گذشته روند کاهشی شمار مبتلایان بسیار کُند بوده که بطور طبیعی همین وضعیت برای روزهای آینده نیز متصور است.
این مسؤول ادامه داد: هر چند تحلیل ها وضعیت ثبات بستری و مبتلایان به کرونا در این استان را نشان می دهد، اما این موضوع به معنای نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده نکردن از ماسک از سوی عموم مردم نیست.
آرمانی کیان با تاکید بر اینکه عموم مردم همچنان باید بیش از گذشته بیماری کووید- ۱۹ را جدی تر بگیرند، افزود: ترسیم آینده این بیماری به رفتار مردم بستگی دارد و در این میان هرچه دقیق‌تر و مسؤولیت پذیرتر در قبال پیشگیری از این بیماری ظاهر شویم، آینده بهتری در انتظارمان خواهد بود.
وی اضافه کرد: افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این استان طی هفته های گذشته نتیجه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تعاملات اجتماعی افراد بوده و بروز همین مساله شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از آن را به مراتب افزایش داد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر این واحد دانشگاهی با کمبود پزشک، پرستار و اعضا دیگر تیم درمان مواجه بوده که رفع آن تا حد زیادی می تواند به خدمات رسانی بهینه کمک کند.  
هم اکنون حدود ۲ هزار نیرو در بیمارستان های استان زنجان فعال هستند که بیمارستان ولی عصر(عج) نیز به عنوان مرکز پذیرش بیماران کرونایی در شهر زنجان تعیین شده است. 


 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today