کردپرس/ معاون اقتصای استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه از وضعیت دقیق، پراکندگی، نیازمندی ها و مهارت جامعه بیکار استان اطلاعاتی نداریم و این امر در برنامه‌ریزی‌ها ایجاد مشکل خواهد کرد.

هدایت حاتمی، معاون اقتصای استاندار کرمانشاه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: متاسفانه پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان پایین است و افزایش پوشش های بیمه ای یکی از دغدغه‌های جدی استان است.
وی میزان پوشش کنونی بیمه تامین اجتماعی در کرمانشاه را حدود 39 درصد عنوان کرد و گفت: این رقم مناسب نیست و باید بر اساس برنامه‌، این پوشش به 45 درصد برسد و تا جزو استان‌های میانی کشور از نظر پوشش بیمه تامین اجتماعی باشیم.
حاتمی در ادامه طراحی سامانه کسبانه برای ایجاد تعامل بین نیروی کار و کارفرمایان را گامی مثبت دانست و گفت: با راه‌اندازی این سامانه می‌توان اطلاعات جامعی راجع ‌به متقاضیان کار کرمانشاه از نظر سن، جنسیت، میزان تحصیلات، وضعیت مهارت و ... به دست آورد.
وی افزود: با آغاز به کار این سامانه اطلاعات نزدیک به 70 تا 80 درصد جمعیت جویای کار استان را در مرحله اول به دست خواهیم آورد و همامکان تعامل آنها با کارآفرینان فراهم می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today