ایسنا/ پیشنهاد اجرای طرح سه‌شنبه‌های  بدون خودرو در شهرهای کشور به منظور فرهنگ‌سازی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده‌روی و استفاده از دوچرخه برای تردد در سطح شهر در دستور کار قرار گرفت، اما این طرح در شهرکرد اجرایی نشد.

پیشنهاد اجرای طرح سه‌شنبه‌های  بدون خودرو در شهرهای کشور به منظور فرهنگ‌سازی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده‌روی و استفاده از دوچرخه برای تردد در سطح شهر در دستور کار قرار گرفت، اما متأُسفانه در شهرکرد به علت آماده نبودن زیرساخت‌ها اجرایی نشد.
شاید یکی از دلایل عدم استقبال مردم شهرکرد از این طرح نبود سیستم حمل و نقل قوی، در اختیار قرار ندادن دوچرخه برای عبور عابران پیاده و پیش‌بینی نشدن وسایل حمل و نقل مانند خودروهای برقی برای سالمندان بود، قطعا تا فراهم نشدن این زیرساخت اجرای این طرح عملا امکانپذیر نیست.
بهادر عبدالغنی، شهردار شهرکرد در خصوص  اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شهرکرد، اظهار کرد:  این طرح به‌ علت آماده نبودن زیرساخت‌ها به درستی اجرایی نشد و مقاومت‌هایی نیز از سوی مردم وجود داشت.
شهردار شهرکرد با بیان اینکه مجددا اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهر در مردادماه کلید می‌خورد، افزود: مکاتبات لازم با شورای ترافیک صورت گرفته است و به طور آزمایشی این طرح از فلکه آبی تا چهارراه بازار اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: در روزهای سه‌شنبه  ورودی‌های این مسیر کاملا با نیوجرسی مسدود می‌شود و خودروها و وسایل نقلیه اجازه ندارند وارد این محدوده شوند، خوشبختانه با اطلاع‌رسانی صورت گرفته بازخورد خوبی از مردم گرفتیم.
عبدالغنی با بیان اینکه اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شهرکرد نیازمند فرهنگ‌سازی است، خاطرنشان کرد: زمان اجرای این طرح به اطلاع عموم می‌رسد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday