باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: تحقق پوشش ۹۹ درصدی ارتباطی روستا‌های استان نتیجه پایش مستمر و سیستمی است.
 
محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد اظهار کرد: از پارسال به منظور به روز رسانی و اطمینان از کیفیت و پایداری ارتباط روستاها، نزدیک به ۴۰۰ بازدید میدانی انجام و اطلاعات آخرین وضعیت ارتباطی در سامانه کشوری دیار ثبت و نتایج آن برای رفع مشکلات احتمالی به وزارت ارتباطات منعکس شده است.
او افزود: وضعیت ارتباطی روستا‌های استان با ارتقا یک درصدی از ۹۸ درصد به بیش از ۹۹ درصد رسیده و استان یزد در کیفیت ارتباط و سرویس دهی روستاها، از استان‌های برتر کشور است.
پاکدل ادامه د اد: هم اکنون در روستا‌های استان یزد، پروژه‌های ایجاد سایت جدید تلفن همراه و ارتقا تکنولوژی سایت‌های روستایی به نسل سوم و چهارم موبایل، اتصال تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، توسعه فیبر نوری روستایی برای ارتقا پهن باند مراکز و سایت‌های تلفن همراه روستاها، اتصال تمامی مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات و راه اندازی دستگاه خودپرداز روستایی، تا پایان سال جاری از محل طرح خدمات عمومی روستایی (USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال انجام است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today