فارس/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در مرحله سوم غربالگری تعداد 66 هزار و 73 نفر شهروند گچسارانی بالای 15 سال سن ارزیابی شدند.

آرین غلامیان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون شهروندان گچسارانی در سه مرحله غربالگری و ارزیابی شدند، گفت: در مرحله سوم  غربالگری  تعداد 66 هزار و 73 نفر افراد بالای 15 سال سن ارزیابی شدند.

وی ادامه داد: همچنین از زمان شیوع ویروس کرونا در مرحله نخست تعداد ۱۰۸ هزار و ۳۷ نفر، در مرحله دوم ۹۱ هزار و ۲۳۱ نفر غربالگری شدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران عنوان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون تعداد 3 هزار و 424 نمونه از بیماران مبتلا و مشکوک به ویروس دریافت شده است.

غلامیان با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا  تاکنون تعداد 820 مورد از نظر ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان مثبت اعلام شده است، ابراز کرد: از مجموع این تعداد 440 نفر آقا و تعداد 380 نفر خانم در سطح شهرستان به این ویروس مبتلا شده اند.

وی بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد 571 نفر مبتلا به ویروس کرونا پس از گذراندن دوره درمان و نقاهت بهبود یافته‌اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: از مجموع 820 مورد مبتلا به ویروس کرونا تعداد 67 نفر در مناطق روستایی و تعداد 753 بیمار مبتلا به کرونا در سطح شهر شناسایی شده‌اند.

غلامیان ادامه داد: هم اکنون  39 بیمار و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های شهید رجایی و نفت گچساران بستری هستند که از این مجموع 31 بیمار در بیمارستان شهید رجایی و هشت بیمار در بیمارستان نفت بستری هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر چهار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش آی.سی.یو بیمارستان شهید رجایی بستری هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه با توجه به اعمال محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌هایی که صورت گرفت روند مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر وضعیت شهرستان گچساران همچنان قرمز است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today