قدس آنلاین/ رئیس اداره تعزیرات حکومتی بینالود(طرقبه شاندیز) گفت: دومین بنز قاچاق به ارزش ۷ میلیارد تومان در طرقبه کشف و ضبط شد.

امید جلیلی، رئیس اداره تعزیرات حکومتی بینالود اظهار کرد: بر اساس گزارش پلیس آگاهی شهرستان طرقبه شاندیز مبنی بر وجود یک دستگاه بنز ۲۰۲۰ مشکی فاقد مدارک گمرکی و پلاک در یکی از پستوهای نمایشگاه فروش بنز در شهر طرقبه، تعزیرات حکومتی شهرستان بینالود در محل حاضر شد.

وی تصریح کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده به‌دلیل اینکه این خودرو تاییده پلیس راهور و مدارک گمرکی لازم را به همراه نداشت، طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا ضبط و به پلیس آگاهی منتقل شد.

جلیلی با بیان اینکه  ارزش ریالی این خودرو بر اساس اظهارات مالک خودرو ۷میلیارد تومان برآورد شده است، ادامه داد: فرآیند تشکیل پرونده و انجام مراحل تعزیرات حکومتی این کالای قاچاق و تایید استعلامات لازم از مراجع ذی صلاح برای آن آغاز شده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی بینالود تصریح کرد: در باره این پرونده فعلا مالک خودرو و مدیر نمایشگاهی که خودرو در محل انبار آن کشف شد به عنوان متهمان اصلی مضمون به قاچاق مورد پیگیری قضایی خواهند بود.

وی ادامه داد: همچنین پرونده یک مورد بنز قاچاق نیز که چند روز قبل در این شهرستان و در یکی از تعمیرگاه نمایندگی‌های غیرمجاز بنز کشف شده بود به دلیل اینکه مالک آن متواری است نیز در حال جریان و رسیدگی است.

جلیلی افزود: قیمت این بنز قاچاق نیز حدود ۵ میلیارد تومان اعلام شده بود که ارزش‌گذاری واقعی آنها از سوی تعزیرات حکومتی برای اینگونه موارد زمانی است که گمرک ارزش اینگونه کالاها را بر اساس قانون به صورت مستند و دقیق اعلام کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar