ایرنا/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: فعالیت سامانه ناپایدار از بعدازظهر امروز یکشنبه بارش‌های پراکنده و باد شدید و بسیار شدید به همراه دارد.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهار کرد: نوع مخاطره سامانه بارشی کنونی،  بارش‌های پراکنده باران، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و بسیار شدید، مه آلودگی و نوسان دمایی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: منطقه اثر این سامانه نیز در غالب نقاط، با شدت بیشتر در نیمه شرقی به صورت وزش باد شدید و بسیار شدید خواهد بود و سرعت وزش باد طی روزهای دوشنبه، تا جمعه وزش باد در جهت باد غالب شمالی تا شرقی افزایش می‌یابد.

مصطفوی با بیان اینکه رگبار و رعد و برق دیگر اثر سامانه ناپایدار کنونی است افزود: در برخی نقاط و با شدت بیشتر در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: شرایط جوی امروز استان سمنان به صورت بارش در ارتفاعات استان و به صورت رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق و در ساعات بعد از ظهر و شب پیش بینی می شود و فردا و پس‌فردا با تقویت فعالیت سامانه بارشی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود و شدت بارش‌ها در ارتفاعات افزایش خواهدیافت.

وی اضافه کرد: از چهارشنبه تا جمعه بارشها بیشتر در ارتفاعات و به صورت رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق و در ساعات بعد از ظهر و شب پیش بینی می شود.

مصطفوی گفت: اصلی ترین مخاطره سامانه ناپایدار کنونی احتمال آبگرفتگی و جاری شدن رواناب به صورت محلی و نقطه ای به علت رگباری بودن بارشها، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه های فصلی، امکان آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و شکستن سرشاخه های درختان و در برخی نقاط کاهش دید افقی است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تاکید کرد: خودداری از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و پرهیز از رفتن به ارتفاعات، محکم کردن سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، پرهیز از تردد و توقف زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه ها و مصالح ساختمانی، مهمترین توصیه های هواشناسی است.

وی با اشاره به اینکه زمان پایان فعالیت سامانه اخیر اواخر وقت شنبه خواهد بود، گفت: بیشینه دمای هوای شهر سمنان امروز ۳۸ و کمینه ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و دمای هوا فردا در بیشتر نقاط استان یک تا ۲ درجه افزایش می یابد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today