پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که با فریب دختری 17 ساله‌ای در فضای مجازی پس از دریافت تصاویر شخصی و خصوصی‌اش، وی را تهدید به انتشار آن‌ها می‌ کرد، خبر داد.

مرتضوی، رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه دختر نوجوانش در فضای مجازی مورد تهدید فرد ناشناسی قرار گرفته بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
این مقام مسئول عنوان کرد: شاکی مدعی است دخترش در فضای مجازی با فردی غریبه ارتباط برقرار می‌کند و متاسفانه پس از فریب خوردن عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در اختیار او قرار می‌دهد؛ اما مشاهده می‌کند آن شخص پس از مدتی تغییر رفتار داده و او را تهدید به انتشار آن تصاویر در فضای مجازی می‌کند.
وی اضافه کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم که قصد سو استفاده از شاکی را داشت شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا اصفهان افزود: در تحقیقات صورت گرفته از متهم پس از اعتراف صریح به بزه انتسابی مشخص شد وی افراد زیادی را با این شگرد فریب داده و اطلاعات خصوصی آن‌ها را دریافت کرده است.
مرتضوی اظهار کرد: به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌ شود در این فضا به هیچ عنوان به افراد غریبه اعتماد نکرده و با آن‌ها ارتباط برقرار نکنید، همچنین مراقب تصاویر شخصی و خصوصی خود باشید.

 

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today