ایرنا/ معاون سازمان صمت استان مرکزی گفت: توزیع ۲ هزار و ۳۹ تن شکر با نرخ مصوب دولتی در نقاط مختلف این استان آغاز شد.

جعفر اصغری، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: توزیع شکر با هدف تنظیم بازار این کالا انجام و ۸۰۵ تن در حوزه خانوار و بقیه نیز در حوزه اصناف مرتبط توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر برای مصرف خانوار ۶۳ هزار ریال و برای مصرف اصناف نیز ۶۷ هزار ریال در نظر گرفته شده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص توزیع دیگر کالاهای اساسی نیز گفت: برنج، گوشت قرمز و مرغ به میزان کافی در بازار موجود است و تمامی فعالیت‌های این حوزه با نظارت دستگاه‌های نظارتی انجام می‌شود.
اصغری اظهار داشت: شمار قابل توجهی لاستیک سبک و سنگین نیز با نرخ مصوب دولتی به استان مرکزی وارد شده و دارندگان کامیون‌ یا کامیونت برون‌شهری با ثبت نام در سامانه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای می‌توانند لاستیک مصرفی خود را دریافت کنند.
وی در خصوص کامیون و کامیونت‌های درون‌شهری نیز گفت: فعالان این حوزه باید میزان کارکرد و فعالیت روزانه خود را در سامانه‌ای موسوم به "باربرگ" ثبت کنند و بعد از مدتی نیازسنجی از سوی کارشناسان حمل و نقل درون شهری انجام و لاستیک دولتی به افراد اختصاص داده می‌شود.
اصغری گفت: تمامی مراحل خرید، واردات به استان، توزیع بین فروشندگان و مصرف کنندگان با نظارت کامل بازرسان این سازمان  و اتاق اصناف انجام می شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی افراد و یا دستگاه های توزیع کننده، بازرسان متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی می‌کنند.
کالاهای اساسی با قیمت مصوب دولتی در بیش از ۱۰۰ فروشگاه در نقاط مختلف استان مرکزی توزیع می‌شود.


 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today